Холоднодеформовані та гарячедеформовані труби, у чому різниця?

Якщо Вам довелося зіткнутися з пошуком труби, швидше за все Вам доведеться зіткнутися з такими поняттями як «холодна труба», «гарячка», «безшовна…». У чому між ними різниця і чому такий розкид цін на труби?

Почнемо з того, що є різні технології виробництва труб:

  1. труба електрозварювальна,
  2. трубагарячедеформована (гарячекатана),
  3. трубахолоднодеформована (холоднотягнута).

Труба електрозварювальна

Електрозварні труби виготовляються зі сталевої смуги шляхом формування труби заданого діаметра та подальшим зварюванням шва. Зварювання шва виготовляють за допомогою електрозварювання (звідси назва «електрозварювальна»).

Електрозварювальна труба буває двох видів:

  1. прямолінійна – шов виглядає як пряма лінія;
  2. спіралешовна– шов має вигляд спіралі (при виробництві труб великих діаметрів).

Окрім зварних труб промисловістю виготовляються безшовні труби, які мають низку переваг у порівнянні зі звареними. Безшовні труби бувають гарячедеформованими та холоднодеформованими.

Труба гарячедеформована

Принцип виробництва безшовних труб полягає в наступному:

Спеціальна заготовина розігрівається до стану пластичності сталі та прошивається на прошивному пресі формуючи порожнистий циліндр - гільзу.

Потім на прокатному стані за допомогою кількох груп вальців здійснюють гарячу деформацію розігрітої гільзи до готової форми труби. Під час вальцювання труба сильно подовжується.

Після чого трубу остуджують, калібрують і готова труба перед посыланням до складу розрізається на задані довжини.

Холоднодеформована безшовна труба

Сировиною для холоднодеформованої безшовної труби служить гарячедеформована труба. Для виробництва холоднотягнутих труб етап калібрування гарячекатаної труби не потрібен.

Трубу протягують через отвір волоки (процес протяжки називається волочення), при цьому труба набуває заданих розмірів, як правило це відбувається в кілька етапів.

Після волочіння труба проходить редагування вальцюванням, при необхідності в кінці процесу виготовлення холоднодеформованої труби проводять термічну обробку труби.

Докладніше з процесом виробництва холоднодеформованих труб можна перейшовши за посиланням.

Вартість безшовних труб помітно вища за електрозварні, на ціну труби впливає метод її виробництва. У собівартість труби входить вартість заготівлі, вартість енергоносіїв, і навіть на собівартість труби лягає вартість устаткування.

Безшовні труби широко застосовуються в багатьох галузях промисловості, завдяки їх підвищеним характеристикам, надійності та міцності, їх використовують як трубопроводи, в суднобудуванні, в нафтогазовій галузі, широко застосовуються в будівництві.

Безшовні сталеві труби використовують у місцях, де потрібна висока міцність на розрив, відсутність зварного шва (зварні труби мають високу ймовірність витоків).

У гідравлічних системах як циліндри – для підняття великих вантажів у циліндр нагнітається неймовірний тиск, і щоб циліндр витримав такий тиск використовують безшовна сталева товстостінна труба.

Теплообмінники в котлах високого тиску – при розігріві пари всередині екрана утворюється високий тиск, а зовні на трубу впливає вогонь. Тут необхідно мати запас міцності труби і її довговічність.

 

У нафтовій та газовій промисловості – буріння свердловин, обсадні труби, відкачування нафти, її трансфер по нафтопроводу, а також на деяких етапах переробки нафти або полімеризації газів де потрібні величезні тиски, там безмежно панує товстостінка.

У хімічній промисловості – крім товстостінних безшовних труб часто використовують тонкостінні. Застосування тонкостінних безшовних труб у хімічній промисловості зумовлене використання високотоксичних сполук, коли важлива не так міцність труби, як важлива неможливість витоків.

Авіація, автомобілі, суднобудування – Тут важливі легкість та міцність тонкостінної безшовної труби.

 

Холоднодеформовані труби застосовуються у сільському господарстві, суднобудуванні, машинобудівній галузі, в авіації, енергетиці. Їх використовують для створення конструкцій подачі палива, олії, окислювачів у реактивні двигуни.

Компанія ТОВ "Інвестмаш" пропонує широкий асортимент сталевих труб. З асортиментом можна ознайомитись на сайті, завантаживши прайс або зателефонувавши за телефонами, вказаними у розділі «Контакти». Фахівці допоможуть Вам сформувати та оформити замовлення відповідно до Ваших потреб.

 

Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
24 + ? = 33
Також радимо почитати
Безшовні труби - якими вони бувають.
25.02.2021

Безшовні труби володіють підвищеними показниками міцності серед інших сталевих труб. Є виробами цільними і не мають зварних або інших типів з'єднань. За рахунок цієї характеристики забезпечують трубопроводах можливість експлуатуватися в умовах високого тиску...

Безшовна сталева труба: способи виробництва, ГОСТи і застосування
19.07.2021

Ця стаття присвячена темі безшовних сталевих труб.

У статті коротко описуються які бувають види труб, як їх класифікують по методу виробництва і потолщине стінок, як роблять безшовні сталеві труби гарячі деформовані і холоднодеформовані, Етапи виробництва. Госты ГОСТ 8732-78 і ГОСТ 8734-75 сфер застосування і способи з'єднань...

Класифікація сталевих труб
20.08.2018

Класифікація сталевих труб за способом виробництва, формою перетину, обробкою кінців і призначенням.