Труби сталеві безшовні ГОСТ 8732-78

Труби сталеві безшовні, цей вид трубного прокату є найважливішим елементом виробничої та будівельної конструкції. Основною відмінністю безшовних туб є відсутність зварного шва, що дає максимальну надійність, дані труби дуже стійкі як до фізичних, так і механічних впливів. Все вищевикладене гарантує підвищені характеристики експлуатації. Через цільність конструкції та властивості матеріалів для виготовлення труб, вони здатні витримати велике механічне навантаження, високу температуру і високий тиск навколишнього середовища всередині труби. З цієї причини, безшовні труби знайшли широке застосування на особливо важливих і відповідальних об'єктах. Безшовна труба використовується для транспортування пари, газу та інших речовин. Дуже часто безшовні труби використовуються в оборонній промисловості, суднобудуванні та вагонобудуванні та у багатьох галузях важкої промисловості.


Способи виготовлення безшовних труб


Труба сталева безшовна гарячедеформована виготовляється з легованої або вуглецевої марок сталі. Виробництво труб відбувається строго відповідно до державного стандарту, одним з наведених нижче способів:
• Прокат;
• волочіння;
• кування;
• пресування.

Найпоширенішим методом виробництва сталевої безшовної труби є прокат.
• Гарячекатані безшовні труби (ГОСТ 8732-78) випускаються діаметром від 25 до 700 мм і довжиною 4-12 м;
• безшовні холоднодеформовані труби, відповідно до ГОСТу 8734-75, можуть мати діаметри в межах 8-450 мм і довжину 1,5-11,5 метрів.

Труби мають такі критерії за довжиною:
• мірна довжина;
• довжина, кратна мірної (крат);
• немірна довжина.


Особливості виробництва труб сталевих гарячедеформованих

Труба сталева безшовна гарячедеформована виготовляється із сталевої заготовки, болванка круглого перерізу.

1. заготівля розігрівається до температури, на 55-60 оС вище за поріг кристалізації для певної марки сталі;
2. на прошивному верстаті з болванки виготовляється пустотіла циліндрична гільза;
3. проходячи через валки розкочувального стану, гільза перетворюється на трубу, а потім на калібрувальному стані її розміри доводять до параметрів, нормованих ГОСТом;
4. труба охолоджується, потім її ріжуть на відрізки потрібної довжини.
Труби холоднотягнуті безшовні виготовляються із заготовок (гільз), отриманих аналогічно методу гарячої прокатки. Потім після прошивного стану гільзу охолоджують і обробляють за особливою технологією, що включає травлення в розчинах кислот з подальшим зменшенням, фосфатуванням або оксалатуванням. Первинне калібрування труби проводиться в холодному стані, а перед остаточним припасуванням розмірів вона піддається відпалу (для підвищення пластичності та в'язкості).
Компанія ТОВ «Інвестмаш» вже більше 20 років займається реалізацією труб сталевих безшовних гарячедеформованих у Дніпрі зі складу та на замовлення.

Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
38 + ? = 47