Огляд ринку нержавіючої сталі

Рік в сегменті нержавіючої сталі завершується без особливих потрясінь. Правда, особливо стабільним світовий ринок нержавійки назвати не можна. Після початку масштабної торгової війни між США і Китаєм котирування нікелю вкрай нервово реагують на зміни у відносинах цих двох країн. При цьому неможливо передбачити, куди найближчим часом поверне китайсько-американський діалог, несподівано перестрибує від «теплих партнерських відносин» до потрясіння забійними «тарифними кийками». Відповідно, волатильність розцінок на нікель зберігається на високому рівні.

Хоча основні світові виробники і споживачі нікелю сходяться в тому, що попит на даний метал в найближчі роки буде збільшуватися, єдності в поглядах на те, як при цьому будуть змінюватися розцінки на нікель, немає. Якщо представники російського ГМК "Норильський нікель" напирають на те, що скорочуються світові запаси нікелю простимулюють в наступному році зростання цін на нього, то європейські трейдери роблять акцент на тому, що виробництво нікелю в наступному році має істотно збільшитися, що зробить цей метал більш доступним навіть на тлі зменшившихся запасів.

art 090119 1

Мал. 1. Динаміка цін на нержавіючу сталь марки 304 2В (08Х18Н10) на ринках пса та ЄС

art 090119 2

Згідно з відкритими даними, в 2019 р Індонезія збільшить виробництво і експорт нікелю. До числа вже представлених на місцевому ринку виробників нікелю додадуться ще дві компанії, які в грудні отримали ліцензії на експорт нікелевої руди. Про намір інвестувати півмільярда доларів в нікелеві шахти Нової Каледонії заявив спокушений зростаючим попитом на нікель Австралійський гірничорудний гігант Vale, а його конкурент — компанія BHB — отримала дозвіл уряду Австралії на розробку австралійського нікелевого рудника. Крім цього, існуючі розцінки на нікель спонукали реанімувати проект з виробництва нікелю ще одну австралійську компанію — Clean TeQ, якій належить одне з найбільших (за межами Африки) нікелево-кобальтових родовищ Sunrise (роботи на Sunrise були зупинені перед кризою 2008 р.). Також потрібно врахувати, що збільшити виробництво нікелю планують і гірничорудні компанії, що вже працюють на ринку. Все це, разом узяте, дозволяє говорити про те, що в середньостроковій перспективі дефіцит нікелю цілком може змінитися його перевиробництвом.

На зростання виробництва нікелю в 2018 р негативно впливали обмеження в міжнародній торгівлі, що виникли внаслідок почавшихся торгових воєн і «параду протекціонізму». У той же час дані обмеження не змогли зробити занадто великого впливу на виробництво нікелевих акумуляторів і електромобілів, що вимагає все більшої кількості нікелю.

Темпи зростання світового виробництва нержавіючої сталі знизилися, але загальна динаміка залишається виражено позитивною. За даними ISSF (International Stainless Steel Forum), за перші три квартали поточного року цей показник збільшився на 10% відносно YoY. Негативні дані європейських країн (-11,3 %, на 91 тис.тонн менше) з лишком перекриває зросле виробництво КНР (+3,7 %, на 1 625 тис. тонн більше). Швидше за все, даний "перекіс" найближчим часом збережеться, а прийдешні зміни ринку будуть залежати від стану економіки основного світового продуцента — Китаю.

 

Джерело: металевий портал "Металіка".

Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
27 + ? = 32