Огляд ринку труб - серпень 2017 р

На світових ринках плоского прокату, з якими український ринок труб досить тісно пов'язаний, на даний момент спостерігається деяке зростання цінових рівнів. Слідом за ними ростуть і експортні котирування українських виробників листа, а значить, і собівартість вітчизняних труб. Дещо несподіваний для літнього сезону сплеск цін на світових торгових майданчиках викликаний в першу чергу підвищеним попитом з боку Китаю, який реалізує масштабні інфраструктурні проекти в слаборозвиненій західній частині Піднебесної з метою побудувати наземні торгові шляхи з Середньою Азією та Євросоюзом.

график 1

Мал. 1. Розцінки на труби і г/к лист в Україні (для партії металу масою 5 т, з ПДВ)

график 2

Мал. 2. Порівняння експортних цін на лист і українських розцінок на труби

Зростаючий попит з боку китайських металургів, в свою чергу, зміг переламати негативний тренд на ринку руди. Хоча передумов для повернення котирувань ЗРС до зимових максимумів поки немає, деяке їх збільшення підтримало позитивні тенденції цінової кривої плоского прокату в КНР. Підвищення цін на металопрокат в Китаї дає старт зростання розцінок і на інших регіональних ринках, адже це означає, що загроза дешевого китайського імпорту відступає на задній план. Завершення в країнах Близького Сходу священного місяця Рамадана також сприяє нарощуванню там ділової активності. Швидше за все, нинішні позитивні тенденції на світових ринках металу упрутся в стелю досить швидко. Як вже було сказано, на ринку руди зараз спостерігається явний надлишок видобувних потужностей.

Можна говорити про те, що стратегічний напрямок руху котирувань ЗРС орієнтований все-таки вниз. Проте нинішнє зростання зовнішніх цін на лист нівелювало ті передумови до зниження українських цін на труби, які виникли б за рахунок зміцнення гривні. Хоча цінові рівні електрозварної продукції і виглядають дещо завищеними, розцінки на труби в Україні, швидше за все, залишаться приблизно на нинішніх рівнях. По крайней мере, металурги отримали хорошу підтримку від зовнішніх ринків і, очевидно, не поспішатимуть поступатися позиціями на внутрішньому ринку.

Таким чином, до кінця літа цілком можливе збереження на українському ринку трубної продукції відносної стабільності. Подальший же розвиток ситуації буде залежати як від динаміки курсу гривні, так і від тенденцій на світових торгових майданчиках.

Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
39 + ? = 46