Що таке фланці: види фланців та область застосування

Здалеку величезні і довгі магістральні трубопроводи (газу, води, нафти, пара) здаються суцільними і безперервними лініями. Але варто підійти ближче, і стають помітні стики труб. Саме там знаходиться відповідь на питання, що таке фланці. Вони бувають різні: круглі і квадратні, сталеві плоскі приварні або сталеві комірні фланці. Але все дуже важливі для забезпечення безпеки трубопроводів.

flanec

 

ЩО ТАКЕ ФЛАНЦІ?

Вони зазвичай використовуються попарно. Спрощено кажучи, це кругла або квадратна кріпильна деталь, в яку вставляється труба або інші елементи трубопроводу. В іншій фланець вставляється наступна труба, після чого два кріпильних елемента стягуються болтами. Для цього по зовнішньому периметру деталі передбачена велика кількість отворів. Інші види вироби надягають на кінець труби. Місце з'єднання труби і фланця заварюється. Таким чином, це початковий елемент трубопроводів, резервуарів, посудин, валів, приладів і т.д. Для нього також потрібно підібрати правильний фланцеве кріплення (болти, гайки, шайби, шпильки), вид і міцність якого безпосередньо залежать всі від тих же тиску, температури і типу середовища, що транспортується.

ДЛЯ ЧОГО ВОНИ ПОТРІБНІ?

- щоб герметично зістикувати між собою труби, в т.ч. різного діаметра;

- щоб закріпити на трубопроводі різні пристрої або арматуру;

- щоб безпечно підвести трубу до входу в резервуари, судини під тиском або інші апарати.

З ЧОГО ВОНИ ЗРОБЛЕНІ?

Фланці виготовляють зі сталі. Залежно від робочого тиску, температури і виду переміщуваного середовища (пар, газ, нафту, вода) їх виробляють або з особливою легованої, або зі звичайних марок вуглецевої і нержавіючої сталі.

ОСНОВНІ ВИДИ:

- найбільш поширені звичайні плоскі приварні фланці;

- більш міцні і зручні сталеві комірні фланці;

- для монтажу у важкодоступних місцях найчастіше використовують вільний фланець на приварному кільці;

- нестандартні фланці, які виконуються за індивідуальними кресленнями під конкретне замовлення.

 

Сталеві плоскі приварні фланці

Основні параметри:

- робоча температура від -70 С до 450 С;

- робочий тиск від 0,1 МПа до 2,5 МПа;

- діаметр труб від 10 мм до 1600 мм.

Бувають в різних виконаннях, наприклад, з виступом, з западиною, з пазом, з шипом і т.д. В процесі монтажу фланець надягають на кінець труби і двічі приварюють по контуру стику.

 

Сталеві комірні фланці

Основні параметри:

- робоча температура від -253 С до 600 С;

- робочий тиск від 0,1 МПа до 20 МПа;

- діаметр труб від 10 мм до 1600 мм.

У такого фланця є виступ у вигляді усіченого конуса, в який вставляється труба. Тут потрібно зробити лише один зварний шов, що при великому обсязі робіт значно економить час. При використанні такого типу вироби згодом вдасться досить легко провести модернізацію окремої частини трубопроводу або повний демонтаж системи. Для цього не знадобиться розрізати трубу, потрібно лише зняти комірний фланець, який можна назвати багаторазовим з'єднувальним елементом. Завдяки наявності коміра і тому, що по висоті його конус має різну товщину стінок, виріб здатний витримати більший тиск, ніж звичайний плоский приварний фланець.

Тепер ви знаєте, що таке фланці, для чого вони потрібні і зможете відрізнити сталеві комірні фланці від плоских приварних. Ці знання стануть у пригоді навіть в повсякденному житті, адже такі з'єднувальні елементи є і на невеликих трубопроводах, які несуть в ваш будинку природний газ або воду.

Менеджери нашої компанії допоможуть Вам купити фланці сталеві і отримати консультацію по наявності та ціні.

Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
25 + ? = 29