Що таке крекінгові труби

Крекінгові труби, які використовуються в сучасних виробництвах, займають особливе місце. І не дарма - на них покладені дуже важливі функції.  Такі труби в основному застосовуються в хімічній промисловість і крекінг (високотемпературна переробка нафти на більш дрібні фракції). Агресивні умови їх застосування визначають дуже високі вимоги до пластичності і міцності виробів і, як наслідок, зниження втрат тиску в процесі транспортування робочого середовища

Гарячекатані крекінгові труби виробляються безшовними, повинні мати оптимальну структуру металу, і звичайно ж інші параметри і механічні властивості, які забезпечують найбільш тривалий термін служби. Такі труби повинні володіти коефіцієнтом розриву, в п'ять разів меншим, ніж їх холоднокатані аналоги.

Діапазон зовнішніх діаметрів труб становить від 25 до 630 мм, товщини стінок-від 2 до 30 мм. основними нормативними документами, строго регламентують процес виготовлення крекінгових труб, є:

  • ГОСТ 550-75 Труби сталеві безшовні для нафтопереробної та нафтохімічної промисловості. Технічні умови
  • ТУ 14-3р-62-2002 Труби сталеві безшовні гарячодеформовані зі сталі марки 15Х5М для нафтопереробної промисловості. Технічні умови

Класифікація крекінгових труб:

За способом виробництва і матеріалу: холоднодеформовані (сталь 10, ст.20, ст. 15Х5М, ст. 12х8); гарячодеформовані (ст. 10, ст. 20, ст. 10Г2, ст. 12хм, ст. 15х5, ст. 15Х5М).

По сортаменту: горячепрессованные (ГОСТ 550-75); холоднотягнуті групи А ( ГОСТ 550-75А); холоднотягнуті групи Б (ГОСТ 550-75Б).

Маркувальний код, нанесений на трубу, містить всю необхідну для споживача інформацію, що включає дані про діаметр (в мм), товщині стінок (в мм), довжині (кратність, значення в м або мм), нормативному документі, відповідно до якого труба проведена, а також про марку сталі.

 

Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
38 + ? = 43