Відмінність гарячекатаних труб і холоднодеформованих

При виробництві безшовних труб не використовується зварювання, саме тому в таких трубах відсутні шви з'єднання. Така технологія однозначно вимагає більше ресурсів, дорожче і складніше, але при цьому має ряд переваг:

  • відсутність стиків
  • підвищена міцність виробу
  • висока точність розміру стінки
  • ширша сфера застосування

Для того, щоб відповісти на питання - чим відрізняються труби холоднодеформовані і від гарячекатаних, потрібно розібратися в технології їх виготовлення.

Будь-технологічний процес виробництва труб на трубопрокатних установках починається зі столу заготовки. Заготовки потрібної довжини отримують з круглих сталевих штанг, ламаючи їх на гідравлічних пресах з попередньо зробленим надрізів, або розрізають на прес-ножицях попередньо нагріваючи.

Технологія виготовлення гарячекатаної труби

Три стадії виготовлення: прошивка - отримання порожнистої товстостінний гільзи і суцільний круглої заготовки. Потім, для зменшення товщини стінки і діаметру, гільзу піддають деформації на оправлення в гуркотів станах - розкочування, після розкочування для більш точних розмірів і підвищення якості поверхні її піддають - гарячій обробці: обкатці, калібруванню або редукуванню. Температура нагріву заготовки 1150 - 1270 °C, це залежить від марки стали. Для редукування використовують безперервний калібрувальний стан - ця процедура сприяє тому, щоб не з'явилася овальність виробу. Після того, як виріб охолоне його нарізають на потрібні відрізки і піддають остаточній обробці.

Труби безшовні холоднодеформовані: технологія виготовлення

Гарячою прокаткою не можна отримати труби менше 16 мм або труби з чистою зовнішньої або внутрішньої поверхнею і високою точністю розмірів. У той же час існують область застосування, які вимагають більш високу міцність і точність труб по цим параметрам.

Для отримання таких труб застосовують холодну деформацію безшовних і зварних труб прокаткою і волочінням. Холодною деформацією отримують труби з чорних і кольорових металів, діаметром від 0.3 до 450 мм і товщиною стінки від 0.06 до 12 мм. Холодна деформація здійснюється на станах холодної прокатки. При виході зі стану трубу з заправкою обкатують для створення зазору, після чого оправлення легко витягується.

З цього видно, що основна відмінність між гарячекатаними і холоднодеформованими трубами - це спосіб виготовлення. Для виробництва перших використовують високі температури, що в свою чергу призводить до високої похибки розміру. Для труб холодної деформації властива підвищена точність за рахунок того, що термічно обробляють лише заготовку з подальшим охолодженням.

Різниця в застосуванні

Холоднодеформовані труби застосовують в технологічних лініях з особливою точністю, з тиском до 20 МПа, при високих фізичних впливах. Гарячедеформовані труби широко застосовують в будівельній галузі, комунальній сфері, хімічній промисловості, електропостачальної галузях.

Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
42 + ? = 47