Глосарій Т

ТВЕРДІСТЬ МЕТАЛІВ - Властивість матеріалів чинити опір пластичної деформації при контактному впливі в поверхневому шарі.

ТЕРМОМЕХАНІЧНА ПРОКАТКА - Процес прокатки смуг або аркушів, при якому остаточна деформація виконується в певному інтервалі температур, що дозволяє отримати матеріал з певними властивостями, які неможливо забезпечити або відтворити лише за рахунок термообробки; після такої деформації проводиться охолодження, іноді на більш високій швидкості, з наступним відпуском або без відпуску, включаючи самотпуск.

ТЕРМООБРОБКА - Процеси, при яких шляхом теплового впливу змінюють структуру металів і сплавів. Термічна обробка (таким чином) полягає в нагріванні до певної температури, регламентованої витримці при цій температурі і наступному охолодженні з певною швидкістю. Основні параметри т.о .: температура нагріву, тривалість витримки, швидкості нагріву і охолодження.

ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ПРОЦЕС - Частина виробничого процесу, яка містить цілеспрямовані впорядковані дії зі зміни і (або) визначення стану предмета праці, що виконуються з моменту виникнення вихідних даних до отримання необхідного результату.

ТОВСТИЙ ЛИСТ (ЛИСТОВИЙ МЕТАЛ) - Продукція прокатного виробництва у вигляді виробів значної довжини з поперечним перерізом прямокутної форми з великим відношенням ширини до товщині, яка становить від 4 до 160 мм.

ТРАВЛЕННЯ - Розчинення покриття, іржі або поверхневого шару металу хімічним або електрохімічним способом.

ТРИВАЛКОВИЙ РОЗКАТНИЙ СТАН (СТАН РАССЕЛА) - Тривалковий стан гвинтової прокатки для розкочування товстостінних гільз на довгій плаваючій, утримуваній або короткій переміщуваній оправці. Входить до складу трубопрокатного агрегату з тривалковим розкатним станом (станом Асселя).

ТРУБА - Порожнистий виріб відносно великої довжини, переважно кільцевого перерізу.

ТРУБОПРОВОД - Інженерна споруда з труб, з'єднаних зварними, фланцевими, різьбовими і іншими сполуками, для транспортування на відстань рідин, газів, суспензій, твердих продуктів та ін. Залежно від виду продукту, що транспортується трубопроводи називають також газопроводами, нафтопроводами, нафтопродуктопроводами, конденсатопроводами і т.д.

ТРУБОПРОКАТНИЙ АГРЕГАТ - Система прокатних станів та інших машин і механізмів, що служать для виконання технологічного процесу виробництва безшовних труб, починаючи від транспортування вихідної заготовки зі складу і закінчуючи контролем якості труб і відправкою їх на лінії обробки або споживачеві. Трубопрокатні агрегати розрізняють за типом раскатні стану (безперервний, автоматичний, тривалкові, пілігрімовий, рейковий).

ТРУБИ НАФТОГАЗОВОГО СОРТАМЕНТУ - Труби для використання при видобутку і переробці вуглеводнів (нафти, газу). До труб нафтового сортаменту відносять бурильні, обсадні, насосно-компресорні, крекінгові і газонафтопроводні.

 
Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
13 + ? = 14