Металурги вимагають підвищення експортного мита на брухт

ФМУ звернулася до членів українського уряду з проханням про підвищення експортного мита на брухт. Металурги висловили бажання про підтримку законопроекту про збільшення мита на експорт чорного брухту. У державному документі йдеться про збільшення мита на експорт з десяти до тридцяти п'яти євро за тонну за 3 роки. Законопроект передбачає скасування 5% мита на імпорт чорного брухту.

У представленому листі також йдеться про гостру недостачу металобрухту, яка була викликана вивезенням даної сировини. Відомості металургів говорять про те, що експортний ринок Туреччини сьогодні може запропонувати завищену вартість брухту в порівнянні з вітчизняними заводами. Адже на даний момент українські металурги не мають можливості ввозити лом в країну з-за кордону (в зв'язку з 5% імпортним митом).

У листі металургів до уряду також сказано про те, що з початку року запаси металобрухту в Україні скоротилися до 75 000 тонн. Головна причина цього - неможливість проведення імпорту сировини і відсутність експортних поставок. А тому в разі експорту наявної сировини стане питання про недоотримання брухту вітчизняними заводами.

У той же час ФМУ заявляє про критичні втрати держави при експорті брухту. Так, при прийнятті законопроекту про переробку брухту всередині країни держава зможе згенерувати додаткові податки.

Варто відзначити, що на недавній прес-конференції Президента України Петра Порошенка в Києві, гарант зробив заяву щодо розвитку металургійної галузі в країні. Президент зазначив, що металургія більше не належить до базового сегменту сучасної вітчизняної економіки через велику окупності і необхідності впровадження множин дорогих інновацій.

 

Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
23 + ? = 28