Сталь 40Х

Серед всіх різних металів, що застосовуються в машинобудівній та інших областях, найбільшу популярність отримала сталь. Вона проводиться в самих різних варіантах виконання, і від хімічного складу залежать її експлуатаційні якості .Легування сталі наділяє її необхідними експлуатаційними якостями. Як приклад, висока концентрація хрому призводить до підвищення стійкості до іржавіння. Досить велику популярність отримала сталь 40Х. Вона представлена легованою структурою, яка здатна витримувати несуттєвий вплив вологи і деяких хімічних речовин. Сталь 40Х, характеристики якої можуть бути поліпшені при проведенні термічної обробки, має ряд особливостей, про які написано нижче.

На території країн СНД використовується стандарт ГОСТ 4543-2016, завдяки якому можна визначити не тільки хімічний склад, але і різні експлуатаційні якості матеріалу.

Сталь 40Х ГОСТ визначає наступні речовини в складі:

1. Перша цифра 40 застосовується для позначення основного елемента в складі, зокрема вуглецю. Як правило, велика частина складу припадає на залізо, а вуглець, концентрація якого становить 0,44%, визначає основні експлуатаційні характеристики.

2. Наступна буква Х вказує на те, що в складі є легуючий елемент, представлений хромом. Відсутність цифри після букви вказує на те, що концентрація елемента становить 1,1%. Як раніше було зазначено, хром підвищує корозійну стійкість структури. Однак, розглянута марка стали 40Х не характеризується високими антикорозійними якостями.

3. Розглядаючи 40Х ГОСТ відзначимо, що до складу входить досить велика кількість нікелю, кремнію і марганцю. Вони визначають деякі експлуатаційні характеристики металу, але вони не відзначаються в маркуванні.

Розшифровка дозволяє визначити хімічний склад і основні експлуатаційні якості матеріалу. Не варто також забувати, що зарубіжні виробники використовують інші стандарти при маркуванні матеріалів, але хімічний склад у аналогів приблизно схожий.

Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
37 + ? = 39