Навіщо металурги відправляють на експорт металобрухт?

На офіційному сайті МЕРТ (Міністерства економічного розвитку і торгівлі) України опубліковано повідомлення про те, що із запропонованих 250 заяв на вивезення металобрухту сумою 3,8 мільйона тонн погодили 152 заявки обсягом майже 304 тисячі тонн. Сума максимальної квоти становила 10 000 тонн, і її отримали організації з Дніпропетровської області ТОВ «Ізмаілметсервіс», ПП «Верлайн» і компанія з Києва ТОВ «Ферко».

Такий інтерес події додає рішення суду про тимчасове зупинення дії наказу №337 про погодження кількості брухту в 2016 році на підставі позову про його незаконність. Також були внесені корективи до постанови №155 від 15.02.2002, які дозволили вперше за 10 років оголосити імена затверджених компаній і суму квот. За однією версією можна сказати, що металургійні компанії просто вирішили заблокувати справжній експорт сировини і, при отриманні великих квот, прибрати договору і забезпечувати сировиною свої вітчизняні активи.

З сумарної кількості заявок на експорт майже 55% припадає на дочірні компанії «Інтерпайп» і «Метінвест». У цьому році заготівля продукції в Україні становить 530 тисяч тонн, а обсяг, дозволений для вивозу, вже набрав 457 тисяч тонн. Погіршує ситуацію висока вартість по світовому ринку, яка є ціновим стимулом для перевезення металобрухту. За словами директора «Інтерпайп», з корпоративних відносин Д. Киселевського компанія при вигідних умовах буде «готова порізати на брухт незатребувану виробничу потужність і зайнятися експортом». Саме для цього необхідно отримати дозвіл на вивіз в законному порядку. Ця заява не варто сприймати всерйоз, так як в найбільший завод по електрометалургії «Інтерпайп Сталь» надходять інвестиції на великі суми доларів.

Участь «Метінвесту» його співробітники пояснюють інтересом до механізму, за яким видається дозвіл на експорт. Відділ прес-служби пояснює, що заявки «чистих» організацій задовольняються в меншій кількості, на відміну від «сірих» підприємств. У компанії вважають, що, призначаючи квоту, МЕРТ діє в основному в інтересах «непрозорих» організацій, які експортують сировину за межі країни. При цьому міністерством не враховується інтерес внутрішнього ринку і металургійних підприємств України.

Найбільш ймовірно, що заяви цих компаній є тільки приводом, щоб заявити про відсутність у МЕРТ України захисту інтересів власної економіки країни.

Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
40 + ? = 49