Мідні труби - за і проти

За останній час в трубному виробництві відбулося багато змін. Вироби з міцного і якісного ПВХ стали повільно, але впевнено витісняти метал. Але як йдуть справи з іншими матеріалами? Труби з міді-як і раніше затребувані на ринку.

Головні переваги труб та фітингів з міді

Незважаючи на затребуваність пластикових виробів на ринку, мідні елементи також залишаються потрібними. Це пов'язано з перевагами матеріалу. Труби мідні є міцними і довговічними, термін їх служби досягає до 100 років. Такі вироби поєднують в собі переваги металевих і пластикових аналогів. До головних переваг міді відносять:

  • довговічність - при правильному проектуванні систем з такого матеріалу, вони прослужать чимало років;
  • легкість і пластичність-це дає можливість створювати будь-які конструкції;
  • збереження експлуатаційних характеристик у великому діапазоні температур від -40 до +115 градусів;
  • мідна труба не окислюється під впливом води і кисню;
  • низький відсоток засмічуваності-всередині стінки гладкі, як і у труб ПВХ, тому сміття не чіпляється за поверхню.

Важливим фактором є зовнішній вигляд труб і фітингів з міді. "Золотий" колір виглядає багато, що радує деяких людей. Монтаж системи опалення або водопроводу з таких труб гарантує надійність і довговічність.

mednaya truba

Недоліки матеріалу

З огляду на всі особливості труб з міді, все одно можна виділити деякі недоліки – це вартість. Такі вироби мають високу ціну, яка в 5-7 разів перевищує аналоги з пластика.

Крім цього, мідь, як і будь-який інший метал, сприйнятлива до хімікатів. Також, плануючи мідну систему, потрібно купувати всі допоміжні елементи з такої сировини. Це потрібно для того, щоб уникнути руйнувань самих труб, адже мідь може вступати в реакції з різними матеріалами.

Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
30 + ? = 38