Різноманітність сталевих труб

При виборі сталевих труб навіть загальне про них уявлення, дозволить зробити комунікацію більш легкої і значно спростити вибір потрібної труби.

Сучасній промисловістю виробляється велика різноманітність сталевих труб. Сталеві труби широко використовують в різних сферах завдяки їх високим експлуатаційним характеристикам:

 • високий рівень міцності;
 • можливість експлуатації при високому робочому тиску;
 • висока теплопровідність;
 • стійкість до температурних перепадів;
 • термін експлуатації може перевищувати 10 років.

Покриття виробів антикорозійними матеріалами дозволяє продовжити термін експлуатації в рази.

Якщо Ви зіткнулися з вибором труби вам доведеться визначитися з такими параметрами як:

 • перетин, він може бути: круглим, овальним, квадратним, прямокутним, багатокутним;
 • матеріал труби: чи буде це труба з вуглецевої сталі, легованої або нержавіючої, залежить від умов експлуатації.

Вуглецева сталь - це сталь, збагачена вуглецем, від його кількості залежить твердість матеріалу. Залежність міцності стали в залежності від марки приведена в Таблиці 1. нижче.

 

 

Легована сталь - це вуглецева сталь, збагачена спеціальними легуючими елементами, що додають стали необхідні властивості. З прикладами використання легуючих сталей можна ознайомитися в Таблиці 2.

 

 

Труби з нержавіючої сталі

Основним властивістю нержавіючої сталі є стійкість до корозії.

Розрізняють декілька основних видів нержавіючих сталей, які застосовуються в наступних місцях:

Хромисті нержавіючі стали:

 • Клапани гідравлічних пресів;
 • Турбінні лопатки;
 • Арматура крекінг-установок;
 • Ріжучий інструмент;
 • Пружини;
 • Побутові предмети.

Хромонікелеві і хромомарганцевонікелеві нержавіючі стали:

 • Харчові марки стали (побутові предмети, столовий посуд);
 • Стоматологія (виготовлення коронок).

Стабілізовані аустенітні нержавіючі стали:

 • Медицина;
 • Харчова промисловість;
 • Електротехніка;
 • Перила та огородження;
 • Хімічна галузь;
 • Нафтопереробка;
 • Космічне і авіабудування.

Електрозварні труби

Електрозварні труби виробляють на спеціальних верстатах де зі сталевої стрічки формують трубу необхідної конфігурації і сформований шов проварюють електрозварюванням.

Електро сварні труби випускають круглими і профільними.

У свою чергу профільні труби виготовляють квадратними, прямокутними і овальними.

Оцинковані труби

Оцинкування труб виробляють з метою захисту вироби від корозії в процесі впливу агресивних середовищ, зокрема вологи.

Для оцинкування, як правило, використовують три основні методи оцинкування:

 1. Гаряче цинкування. Труба протравливается в соляній кислоті, після чого вкривається флюсом і промивається. Підготовлені труби опускаються в розігріту в ванні, розплавлену цинкову масу. Після охолодження труби набувають надійне і довговічне покриття.
 2. Гальванічна оцинковка. Покриття цим методом проводиться при занурених трубах в електроліт разом з цинковими пластинами. Сам процес оцинкування проводиться шляхом пропускання постійного електричного струму через електроліт, при цьому один електрод (анод) підключений до цинкових пластин, а інший - катод до самої трубі. При протіканні струму іони цинку відокремлюються від пластин і осідають на катоді (трубі). Даний метод дозволяє зробити покриття максимально міцним і естетичним.
 3. Метод термодифузії. Метод дозволяє забезпечувати необхідну товщину захисного покриття за рахунок рівномірного нанесення на поверхню цинкового порошку і подальшого запіканні його при температурі діапазоні 280-420 градусів.

Безшовні труби

Безшовні труби виробляються за особливою технологією при якій стінка труби виходить цільної без швів. Продукція виходить дорогої через високі фінансових вкладень - це вартість обладнання і вартість енерговитрат, при цьому безшовні сталеві труби мають ряд переваг.

Безшовні сталеві труби бувають двох видів гарячекатані і холоднодеформовані. Гарячекатані труби роблять із спеціальних злитків, як правильно круглої форми, які розігріваються до пластичності, і прошиваються наскрізь, після чого отриманій гільзі надають задану форму на прокатному стані. Холоднодеформовані безшовні сталеві труби виготовляють з гарячекатаних, при цьому заготовку протягують на волочильном стані кріз волоку. Дана процедура задає трубі зовнішній діаметр і витягує її в довжину. Потім трубі роблять фінальну прокатку.

Компанія ТОВ «Інвестмаш» пропонує широкий сортамент сталевих труб. З асортиментом можна ознайомитися на сайті, скачавши прайс або зателефонувавши за телефонами, вказаними в розділі «Контакти». Фахівці допоможуть Вам сформувати і оформити замовлення.

Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
42 + ? = 48
Також радимо почитати
Безшовні труби - якими вони бувають.
25.02.2021

Безшовні труби володіють підвищеними показниками міцності серед інших сталевих труб. Є виробами цільними і не мають зварних або інших типів з'єднань. За рахунок цієї характеристики забезпечують трубопроводах можливість експлуатуватися в умовах високого тиску...

Безшовна сталева труба: способи виробництва, ГОСТи і застосування
19.07.2021

Ця стаття присвячена темі безшовних сталевих труб.

У статті коротко описуються які бувають види труб, як їх класифікують по методу виробництва і потолщине стінок, як роблять безшовні сталеві труби гарячі деформовані і холоднодеформовані, Етапи виробництва. Госты ГОСТ 8732-78 і ГОСТ 8734-75 сфер застосування і способи з'єднань...

Методи виготовлення сталевих труб
24.08.2020

Сталеві труби – затребувані вироби в промисловості та інших сферах. Головна відмінність між ними – спосіб виготовлення: зварювальний або безшовний. Велика частина продукції металопрокату зварювальна. Сучасні технології дозволяють зварювати вироби на високому рівні, тому вони не поступаються суцільнометалевим. У них тонкі стіни, вони легкі і зручні в транспортуванні, монтажі.

Виробники випускають труби різної форми: круглої, овальної, квадратної, прямокутної.

Труба водогазопровідна кругла
29.09.2020

Водогазопровідна труба являє собою трубчастий виріб з оцинкованого або не оцинкованого металу, який застосовують в якості комплектуючого елемента систем водо - і газопостачання, опалювальних конструкцій. Відноситься до категорії зварної сталевої продукції. Користується попитом на будівництві, при ремонті, на великих виробництвах і підприємствах, що працюють у сфері житлово-комунального господарства. Для кожного типу параметр регулюється ГОСТом, який встановлює їх доступні області застосування.

Труба профільна прямокутна
30.06.2020

Різновидом труб є профільна труба. Ця продукція відповідає ГОСТ, відрізняється нестандартною формою поперечного перерізу. На відміну від круглих виробів такі Прокати можуть бути овальними, квадратними, прямокутними. Розміри таких труб можуть бути різними і визначаються параметрами технології виготовлення.

 

Труби нержавіючі безшовні і електрозварні
11.12.2017

Нержавіючі труби за рахунок своїх показників широко використовуються в абсолютно різних галузях: хімічна галузь, енергетика, машинобудування, харчова промисловість, нафтова промисловість і в багатьох інших. Даний вид трубопрокату може бути круглим або профільним, відрізнятися шліфованою, дзеркальною або матовою поверхнею. Крім того, нержавіючі труби можуть бути як безшовним, так і зі звареним швом.